 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAZ6V8-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAZ6V8-TP
PartNo:
SMAZ6V8-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 2400
Request Qty:
Description: Zener Diodes 6.8V 200Ohms
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:6.8 V
Voltage Tolerance:
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:1 W
Maximum Reverse Leakage Current:5 uA
Zz - Zener Impedance:200 Ohms