 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMBJ12A-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMBJ12A-TP
PartNo:
SMBJ12A-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 2737
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 12V 600 Watts
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:12 V
Clamping Voltage:19.9 V
Breakdown Voltage:13.3 V
Peak Surge Current:30.2 A