 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMBJ16CA-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMBJ16CA-TP
PartNo:
SMBJ16CA-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 1910
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 16V 600 Watts
Channels:
Operating Voltage:16 V
Clamping Voltage:26 V
Breakdown Voltage:17.8 V
Peak Surge Current:23.1 A