Micro Commercial Components (MCC) (SMBJ16CA-TP)
PartNo:
SMBJ16CA-TP
Description:
Transient Voltage Suppressors 16V 600 Watts
Details
Polarity:
Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:
16 V
Clamping Voltage:
26 V
Breakdown Voltage:
17.8 V
Peak Surge Current:
23.1 A