 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMBJ170CA-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMBJ170CA-TP
PartNo:
SMBJ170CA-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 2990
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 170V 600 Watts
Channels:
Operating Voltage:170 V
Clamping Voltage:275 V
Breakdown Voltage:189 V
Peak Surge Current:2.2 A