 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMBJ18CA-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMBJ18CA-TP
PartNo:
SMBJ18CA-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 2945
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 18V 600 Watts
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:18 V
Clamping Voltage:29.2 V
Breakdown Voltage:20 V
Peak Surge Current:20.5 A