Micro Commercial Components (MCC) (SMBJ18CA-TP)
PartNo:
SMBJ18CA-TP
Description:
Transient Voltage Suppressors 18V 600 Watts
Details
Polarity:
Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:
18 V
Clamping Voltage:
29.2 V
Breakdown Voltage:
20 V
Peak Surge Current:
20.5 A