Littelfuse (SMBJ18CA)
PartNo:
SMBJ18CA
Manufacturers:
Littelfuse
Description:
Transient Voltage Suppressors 18Vr 600W 20.6A 5% BiDirectional
Details
Polarity:
Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:
18 V
Clamping Voltage:
29.2 V
Breakdown Voltage:
20 V
Peak Surge Current:
20.6 A