 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SMBJ18CA)
Littelfuse SMBJ18CA
PartNo:
SMBJ18CA
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 11312
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 18Vr 600W 20.6A 5% BiDirectional
Channels:
Operating Voltage:18 V
Clamping Voltage:29.2 V
Breakdown Voltage:20 V
Peak Surge Current:20.6 A