 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SMBJ200A)
Littelfuse SMBJ200A
PartNo:
SMBJ200A
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 12720
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 200Vr 600W 1.9A 5% UniDirectional
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:200 V
Clamping Voltage:324 V
Breakdown Voltage:224 V
Peak Surge Current:1.9 A