Micro Commercial Components (MCC) (SMBJ33A-TP)
PartNo:
SMBJ33A-TP
Description:
Transient Voltage Suppressors 33V 600 Watts
Details
Polarity:
Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:
33 V
Clamping Voltage:
53.3 V
Breakdown Voltage:
36.7 V
Peak Surge Current:
11.3 A