 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMBJ33CA-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMBJ33CA-TP
PartNo:
SMBJ33CA-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 3550
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 33V 600 Watts
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:33 V
Clamping Voltage:53.3 V
Breakdown Voltage:36.7 V
Peak Surge Current:11.3 A