Micro Commercial Components (MCC) (SMBJ36CA-TP)
PartNo:
SMBJ36CA-TP
Description:
Transient Voltage Suppressors 36V 600 Watts
Details
Polarity:
Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:
36 V
Clamping Voltage:
58.1 V
Breakdown Voltage:
40 V
Peak Surge Current:
10.3 A