 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMBJ36CA-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMBJ36CA-TP
PartNo:
SMBJ36CA-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 1419
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 36V 600 Watts
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:36 V
Clamping Voltage:58.1 V
Breakdown Voltage:40 V
Peak Surge Current:10.3 A