 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SMBJ400CA)
Littelfuse SMBJ400CA
PartNo:
SMBJ400CA
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 13595
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 400Vr 600W 0.9A 5% BiDirectional
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:400 V
Clamping Voltage:648 V
Breakdown Voltage:447 V
Peak Surge Current:900 mA