 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SMBJ440CA)
Littelfuse SMBJ440CA
PartNo:
SMBJ440CA
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 17317
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 440Vr 600W 0.9A 5% BiDirectional
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:440 V
Clamping Voltage:713 V
Breakdown Voltage:492 V
Peak Surge Current:900 mA