 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SMBJ60CA)
Littelfuse SMBJ60CA
PartNo:
SMBJ60CA
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 15160
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 60Vr 600W 6.2A 5% BiDirectional
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:60 V
Clamping Voltage:96.8 V
Breakdown Voltage:66.7 V
Peak Surge Current:6.2 A