 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMBJ85A-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMBJ85A-TP
PartNo:
SMBJ85A-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 2835
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 85V 600 Watts
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:85 V
Clamping Voltage:137 V
Breakdown Voltage:94.4 V
Peak Surge Current:4.4 A