 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMCJ120A-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMCJ120A-TP
PartNo:
SMCJ120A-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 2998
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 120V 1500 Watts
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:120 V
Clamping Voltage:193 V
Breakdown Voltage:133 V
Peak Surge Current:7.8 A