 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMCJ13CA-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMCJ13CA-TP
PartNo:
SMCJ13CA-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 2085
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 13V 1500 Watts
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:13 V
Clamping Voltage:21.5 V
Breakdown Voltage:14.4 V
Peak Surge Current:69.8 A