 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SMCJ300A)
Littelfuse SMCJ300A
PartNo:
SMCJ300A
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 14488
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 300Vr 1500W 3.1A 5% UniDirectional
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:300 V
Clamping Voltage:486 V
Breakdown Voltage:335 V
Peak Surge Current:3.1 A