 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SMCJ300CA)
Littelfuse SMCJ300CA
PartNo:
SMCJ300CA
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 8946
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 300Vr 1500W 3.1A 5% BiDirectional
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:300 V
Clamping Voltage:486 V
Breakdown Voltage:335 V
Peak Surge Current:3.1 A