 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SMCJ350CA)
Littelfuse SMCJ350CA
PartNo:
SMCJ350CA
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 10285
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 350Vr 1500W 2.6A 5% BiDirectional
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:350 V
Clamping Voltage:567 V
Breakdown Voltage:391 V
Peak Surge Current:2.6 A