Micro Commercial Components (MCC) (SMCJ36CA-TP)
PartNo:
SMCJ36CA-TP
Manufacturers:
Micro Commercial Components (MCC)
Qty:
997
Request Qty:
Description:
Transient Voltage Suppressors 36V 1500 Watts
Details
Polarity:
Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:
36 V
Clamping Voltage:
58.1 V
Breakdown Voltage:
40 V
Peak Surge Current:
25.9 A