 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMCJ36CA-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMCJ36CA-TP
PartNo:
SMCJ36CA-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 997
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 36V 1500 Watts
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:36 V
Clamping Voltage:58.1 V
Breakdown Voltage:40 V
Peak Surge Current:25.9 A