 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SMCJ400A)
Littelfuse SMCJ400A
PartNo:
SMCJ400A
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 9401
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 400Vr 1500W 2.3A 5% UniDirectional
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:400 V
Clamping Voltage:648 V
Breakdown Voltage:447 V
Peak Surge Current:2.3 A