Littelfuse (SMCJ400CA)
PartNo:
SMCJ400CA
Manufacturers:
Littelfuse
Description:
Transient Voltage Suppressors 400Vr 1500W 2.3A 5% BiDirectional
Details
Polarity:
Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:
400 V
Clamping Voltage:
648 V
Breakdown Voltage:
447 V
Peak Surge Current:
2.3 A