 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SMCJ400CA)
Littelfuse SMCJ400CA
PartNo:
SMCJ400CA
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 19883
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 400Vr 1500W 2.3A 5% BiDirectional
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:400 V
Clamping Voltage:648 V
Breakdown Voltage:447 V
Peak Surge Current:2.3 A