 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SMCJ40CA)
Littelfuse SMCJ40CA
PartNo:
SMCJ40CA
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 11888
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 40Vr 1500W 23.3A 5% BiDirectional
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:40 V
Clamping Voltage:64.5 V
Breakdown Voltage:49.1 V
Peak Surge Current:23.3 A