Littelfuse (SMCJ40CA)
PartNo:
SMCJ40CA
Manufacturers:
Littelfuse
Description:
Transient Voltage Suppressors 40Vr 1500W 23.3A 5% BiDirectional
Details
Polarity:
Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:
40 V
Clamping Voltage:
64.5 V
Breakdown Voltage:
49.1 V
Peak Surge Current:
23.3 A