 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMCJ70CA-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMCJ70CA-TP
PartNo:
SMCJ70CA-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 2076
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 70V 1500 Watts
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:70 V
Clamping Voltage:113 V
Breakdown Voltage:77.8 V
Peak Surge Current:13.3 A