Micro Commercial Components (MCC) (SMCJ78A-TP)
PartNo:
SMCJ78A-TP
Description:
Transient Voltage Suppressors 78V 1500 Watts
Details
Polarity:
Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:
78 V
Clamping Voltage:
126 V
Breakdown Voltage:
86.7 V
Peak Surge Current:
11.9 A