 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMCJ78A-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMCJ78A-TP
PartNo:
SMCJ78A-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 3000
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 78V 1500 Watts
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:78 V
Clamping Voltage:126 V
Breakdown Voltage:86.7 V
Peak Surge Current:11.9 A