 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SMDJ40CA)
Littelfuse SMDJ40CA
PartNo:
SMDJ40CA
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 10087
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors SMC Suf MT
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:40 V
Clamping Voltage:64.5 V
Breakdown Voltage:44.4 V
Peak Surge Current:46.5 A