 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SP1005-01WTG)
Littelfuse SP1005-01WTG
PartNo:
SP1005-01WTG
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 11234
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 30pF30kV Bi 0201 Flip Chip
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:6 V
Clamping Voltage:10 V
Breakdown Voltage:8.5 V
Peak Surge Current:2 A