Littelfuse (SPHV12-01ETG)
PartNo:
SPHV12-01ETG
Manufacturers:
Littelfuse
Description:
Arrays 1CH 12V 2000W UNI
Details
Polarity:
Unidirectional
Channels:
1 Channel
Operating Voltage:
12 V
Clamping Voltage:
19 V
Breakdown Voltage:
13.3 V
Peak Surge Current:
8 A