 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SS2150-LTP)
Micro Commercial Components (MCC) SS2150-LTP
PartNo:
SS2150-LTP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 5000
Request Qty:
Description: Schottky Diodes & Rectifiers Rectifier 150V 50A
RoHS:Details
Product:Schottky Rectifiers
Technology:Si
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:150 V
If - Forward Current:2 A
Ifsm - Forward Surge Current:50 A
Configuration:
trr - Reverse Recovery time:
Vf - Forward Voltage:
Ir - Reverse Current:0.5 mA