 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Shindengen  (ST70-27F-7072)
Shindengen ST70-27F-7072
PartNo:
ST70-27F-7072
Manufacturers: Shindengen
Qty: 990
Request Qty:
Description: Zener Diodes 27 Volt 7000 Watt
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:27 V
Voltage Tolerance:0.1
Voltage Temperature Coefficient:0.09 %/C
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:5 W