 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (TPSMB33CA)
Littelfuse TPSMB33CA
PartNo:
TPSMB33CA
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 15838
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 33V 600W 5% DO214AA
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:28.2 V
Clamping Voltage:45.7 V
Breakdown Voltage:33 V
Peak Surge Current:100 A