 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Supertex  (VN2410L-G-P013)
Supertex VN2410L-G-P013
PartNo:
VN2410L-G-P013
Manufacturers: Supertex
Qty: 1500
Request Qty:
Description: MOSFET N-CH Enhancmnt Mode MOSFET
RoHS:Details
Transistor Polarity:N-Channel
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage:240 V
Vgs - Gate-Source Breakdown Voltage:20 V
Id - Continuous Drain Current:190 mA
Rds On - Drain-Source Resistance:10 Ohms
Configuration:Single
Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage:
Qg - Gate Charge:
Maximum Operating Temperature:+ 150 C
Pd - Power Dissipation:1 W