IXYS (CS20-22moF1)
PartNo:
CS20-22moF1
Manufacturers:
IXYS
Qty:
775
Request Qty:
Description:
SCRs 20 Amps 2200V
Details
Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM:
2.2 kV
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM:
2 mA
On-State RMS Current - It RMS:
Forward Voltage Drop:
1.3 V
Maximum Gate Peak Inverse Voltage:
Gate Trigger Voltage - Vgt:
2.3 V
Gate Trigger Current - Igt:
250 mA
Holding Current Ih Max:
150 mA