 All Product > Discrete Semiconductors > IGBT > Central Semiconductor  (CZDM1003N TR)
Central Semiconductor CZDM1003N TR
PartNo:
CZDM1003N TR
Manufacturers: Central Semiconductor
Qty: 1000
Request Qty:
Description: MOSFET N-Ch Enh Mode FET 100Vds 20Vgs 12A
RoHS:Details
Transistor Polarity:N-Channel
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage:100 V
Vgs - Gate-Source Breakdown Voltage:20 V
Id - Continuous Drain Current:3 A
Rds On - Drain-Source Resistance:70 mOhms
Configuration:Single
Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage:4 V
Qg - Gate Charge:15 nC
Maximum Operating Temperature:+ 150 C
Pd - Power Dissipation:2 W