GaN Systems (GS66508P-E03-TY)
PartNo:
GS66508P-E03-TY
Manufacturers:
GaN Systems
Qty:
39
Request Qty:
Description:
MOSFET 650V, 30A, E-Mode Preproduction Units
Details
Transistor Polarity:
N-Channel
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage:
650 V
Vgs - Gate-Source Breakdown Voltage:
10 V
Id - Continuous Drain Current:
30 A
Rds On - Drain-Source Resistance:
52 mOhms
Configuration:
Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage:
1.6 V