 All Product > Discrete Semiconductors > IGBT > IXYS  (IXA30PG1200DHGLB)
IXYS IXA30PG1200DHGLB
PartNo:
IXA30PG1200DHGLB
Manufacturers: IXYS
Qty: 275
Request Qty:
Description: IGBT Transistors XPT IGBT Phaseleg
RoHS:Details
Configuration:Single
Collector- Emitter Voltage VCEO Max:1200 V
Collector-Emitter Saturation Voltage:1.9 V
Maximum Gate Emitter Voltage:20 V
Continuous Collector Current at 25 C:43 A
Gate-Emitter Leakage Current:500 nA
Power Dissipation:150 W