 All Product > Discrete Semiconductors > IGBT > IXYS  (IXA45IF1200HB)
IXYS IXA45IF1200HB
PartNo:
IXA45IF1200HB
Manufacturers: IXYS
Qty: 298
Request Qty:
Description: IGBT Transistors N-Channel: Power MOSFET w/Fast Diode
RoHS:Details
Configuration:Single
Collector- Emitter Voltage VCEO Max:1200 V
Collector-Emitter Saturation Voltage:1.8 V
Maximum Gate Emitter Voltage:20 V
Continuous Collector Current at 25 C:78 A
Gate-Emitter Leakage Current:500 nA
Power Dissipation:325 W