 All Product > Discrete Semiconductors > IGBT > IXYS  (IXBH12N300)
IXYS IXBH12N300
PartNo:
IXBH12N300
Manufacturers: IXYS
Qty: 1224
Request Qty:
Description: IGBT 3000V 30A 160W TO247
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Tube
Series:BIMOSFET?
IGBT Type:-
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):3000V
Current - Collector (Ic) (Max):30A
Current - Collector Pulsed (Icm):100A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:3.2V @ 15V, 12A
Power - Max:160W
Switching Energy:-
Input Type:Standard
Gate Charge:62nC
Td (on/off) @ 25°C:-