IXYS (IXBH16N170A)
PartNo:
IXBH16N170A
Manufacturers:
IXYS
Qty:
312
Request Qty:
Description:
IGBT Transistors 1700V 16A
Details
Configuration:
Single
Collector- Emitter Voltage VCEO Max:
1700 V
Collector-Emitter Saturation Voltage:
Maximum Gate Emitter Voltage:
20 V
Continuous Collector Current at 25 C:
Gate-Emitter Leakage Current:
Power Dissipation:
150 W