IXYS (IXFA10N60P)
PartNo:
IXFA10N60P
Manufacturers:
IXYS
Qty:
250
Request Qty:
Description:
MOSFET 600V 10A
Details
Transistor Polarity:
N-Channel
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage:
600 V
Vgs - Gate-Source Breakdown Voltage:
30 V
Id - Continuous Drain Current:
10 A
Rds On - Drain-Source Resistance:
740 mOhms
Configuration:
Single
Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage:
Qg - Gate Charge:
Maximum Operating Temperature:
+ 150 C
Pd - Power Dissipation:
200 W