 All Product > Discrete Semiconductors > IGBT > IXYS  (IXFK230N20T)
IXYS IXFK230N20T
PartNo:
IXFK230N20T
Manufacturers: IXYS
Qty: 348
Request Qty:
Description: MOSFET 230A 200V
RoHS:Details
Transistor Polarity:N-Channel
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage:200 V
Vgs - Gate-Source Breakdown Voltage:20 V
Id - Continuous Drain Current:230 A
Rds On - Drain-Source Resistance:7.5 mOhms
Configuration:Single
Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage:
Qg - Gate Charge:
Maximum Operating Temperature:+ 175 C
Pd - Power Dissipation:1.67 kW