 All Product > Discrete Semiconductors > IGBT > IXYS  (IXGH32N170)
IXYS IXGH32N170
PartNo:
IXGH32N170
Manufacturers: IXYS
Qty: 279
Request Qty:
Description: IGBT 1700V 75A 350W TO247AD
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Tube
Series:-
IGBT Type:NPT
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1700V
Current - Collector (Ic) (Max):75A
Current - Collector Pulsed (Icm):200A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:3.3V @ 15V, 32A
Power - Max:350W
Switching Energy:11mJ (off)
Input Type:Standard
Gate Charge:155nC
Td (on/off) @ 25°C:45ns/270ns
Test Condition:1020V, 32A, 2.7 Ohm, 15V